Bonding Uygulaması Nedir, Nasıl Yapılır

0 222

Bonding uygulaması dişlerin rengini, boyutlarını veya şeklini değiştirmek ve dişlerdeki kusurları tedavi etmek için dişlere yapılan kolay bir uygulamadır. Bu işlem kapsamında mikrofil ajanlar, doğal dişlerde diş yüzeyine yapışarak dişlerdeki renk ve şekil bozukluklarının hızla giderilmesini sağlar. Bu işlem sayesinde kişilerde daha az diş kaybı yaşanır. Hastalar herhangi bir acı duymazlar.

Nasıl yapılır?

Dişlerin renginden, boyutundan, duruşundan memnun olmayanlara uygulanan bonding uygulaması, yarım saat kadar sürmektedir Diş yüzeylerine yapılan cilalamadan sonra, diş yapısına çok yakın özellikteki maddeler diş yüzeyine yapıştırılır. Kullanılan malzemelerin hijyenik, kaliteli olması ve uzman eller tarafından yapılması durumunda bonding uygulaması kişiye 5-10 yıl hizmet edebilir.

Bu uygulama her yaş grubundaki kişilere uygulanabilir ve son derece başarılı olarak yapılmaktadır. Bu sayede görünüm ve gülüşleri daha estetik bir hale getirilir.

Bonding uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Bu uygulamadan sonra, kişiler kendi dişleri gibi özen göstermelidir. Dişleriyle sert maddeleri yemekten kaçınmaları ve temizliğine dikkat etmeleri gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.