Makyaj Önerileri Nelerdir

Mutlaka okuyun

0 213

Makyaj, hanımların şüphesiz he yaşta güzellini ve farklılığını ortaya çıkaran bir tamamlayıcı üründür. Makyajın her ne kadar yan etki olarak ilerleyen zamanlarda çeşitli kırışıklıklar ve gözenekler ortaya çıkarsa da şüphesiz hanımların her yaşta güzelliği için vazgeçemezler.
Özellikle de Önemli randevularında sıklıkla kullanırlar bununla birlikte düğün, iş hayatı ve günlük hayatlarında da kusursuz bir makyaj kullanmak iterler. Çünkü güzel görünmek kadınların ruhunda var.
Makyaj yaparken çoğu bayan çeşitli hatalar yapabilir, fakat önerilerimizle bu tür ufak hataları ortadan kaldırarak harika görünmenizi sağlayacak tüyolarla minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Pürüzsüz Cilt

Şüphesiz en iyi makyaj şekli cildi pürüzsüz gösteren makyaj çeşididir. Cildi pürüzsüz göstermek içi farlı yollara başvurmak yerine makyajla da pürüzsüz bir ten elde edebilirsiniz. Fondöten her zaman için en büyük yardımcımızdır. Cildinize uygulamadan önce bir miktar soğuk suyla yıkayıp iyice kurulayın. Cildinize mat bir görünüm vererek yüzdeki çeşitli lekeleri kapatabilirsiniz. Seçeceğiniz mat fondöten ten renginizle aynı olmalıdır. Çoğu bayanın yapmış olduğu en büyük hata ten rengine uygun bir fondöten kullanmamaları.

Fondöteni teninize tamamen uyguladıktan sona elinizde bırakmayın. Boyun, boyun kenarları ve dekoltenize göre göğüs kısımlarına kadar uygulamanız gerekmektedir. Vücuduz iki farklı renkte görünmesini istemiyorsanız bu işlemi muhakkak uygulamalısınız.
Koyu tenliyseniz açık renkli fondöten kullanmayın ve açık renkliyseniz koyu renkli fondöten kullanmayın. Cildinize uygun bir fondöten kullanmanızda büyük fayda var.

Çıplak elle veya pamuk kullanmayın. Fondöten bezi veya lateksten hazırlanmış makyaj süngeri kullanabilirsiniz. Fondöten satın alırken karanlık ortamlarda satın almayınız elinizin üzerine sürmek yerine çok az miktarda yüzünüze sürerek ten renginize uyup uymadığını kontrol edin veya numarasını biliyorsanız aynı ürünün aynı numarasından satın alabilirsiniz.

Kalın Fondöteni İnceltmek

Fondöteninizi inceltmek istiyorsanız birkaç damla vücut losyonu kullanarak incelte bilirsiniz.  Göz kısımlarına aşırı fondöten kullanmayın, gözlerinizi daha iyi bir şekilde göstermek için çeşitli göz kalem ve rimel kullanmanızda fayda var.
Büyük gözlere sahip değilseniz ve gözleriniz olduğundan küçük görünüyorsa sürme çekmeyin aynı hata çukur olan gözler içinde geçerlidir. Gözlerinize rimel sürmeyecekseniz kalemde çekmeyin. Göz makyajınızın yarım yamalık kaldığı kesinlikle belirginleşir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.