Saç Yağlanması ve Çözümleri

0 241

Saç yağlanması birçok kişinin canını sıkan ve hoş görünüme engel olan bir problemdir. Öncelik ile saçta yağlanma neden olur bundan bahsedelim. Saç ile alakası olmayıp tamamen yağ bezleri ile alakalıdır. Vücudumuzun her yerinde bulunduğu gibi kafamızda da yağ bezleri vardır. Aşırı olmadığı sürece faydalı olabilen yağlanma, eğer çok fazla ve sık sık oluyor ise başka bir sorunun reaksiyonu olarak oluşuyor olabilir.

Öncelik ile bakılması gereken kafamızda kaşıntı ve aşırı derecede kepek var mı? Eğer var ise sizde kafa mantarı sorunu var demektir ve buda yağlanmaya da sebep olur. Saçta yağlanma aslında dökülmeye neden olmaz fakat zayıflayan saç telleri kısa dönemli dökülmelere sebep olur. Bu dökülmeler kalıcı olmaz. Yağlanmaya daha çok neyin sebep olduğunu öğrendik.

Tedavisi ise normal şampuanlar ile olmaz. Mutlaka mantar önleyici şampuan kullanılmalıdır. Climbazol formülü bu sorun için üretilmiş ve geliştirilmiş en iyi formüldür. Climbazol içeren şampuan kullanılmadır fakat bu şampuanları sadece eczanelerden temin edebilirsiniz.

Farklı formüllerde vardır. Ama bunlar günlük kullanıma uygun olmayıp, sonunda da saça zarar vermektedir. Climbazol diğer şampuanlara göre biraz daha pahalı olabilir. Mntar sorunundan kurtulduğunuz gibi yağlanmanında önüne geçmiş olursunuz. Dikkat edilmesi gereken husus ise aşırı yağlanmanın yanı sıra kepek ve kaşıntı ileri derecede var ise geçerlidir. Yani saçımızı birkaç gün yıkamadığımız zamanlarda olan yağlanma daha çok rutin yağlanmadır ve yıkandığı zaman ortadan kalkar.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.